www.reinportalen.no

Distriktsnavn- og koder 2004-10-19
Reineierne er organisert i reinbeitedistrikter. Her følger en oversikt over samiske/norske navn, samt de koder som det offentlige benytter

NUORTA-FINNMÁRKU/ØST-FINNMARK

Dist. kode

Dist. nummer

Samisk navn

Norsk navn

Nr.

Samisk navn / Norsk navn

Polmak/Varanger.

ZA

1/2/3

Mátta-Várjjaga nuorttabealli

østre Sør-Varanger

1

Málesnjárga / Pasvikneset

   

 

 

2

Siidejohka / Karpelv

       

3

Vinni / Holmengråneset

ZB

5A/5C

Báhèaveadji

Pasvik

5A

Váhccir ja Girkonjárga





5C

Mátta-Várjjat dálveorohat /
Sør-Varanger vinterbeite

ZC

4/5B

Mátta-

Vestre Sør-

4

Sállan / Skogerøya

   

Várjjaga oarjja-bealli

Varanger

5B

Cizášnjárga / Spurvenes

ZD

5D/6

Várnjárga

Varangerhalvøya

5D

Unjárgga dálveorohat /
Nesseby vinterbeiteVárnjárga / Varangerneset

ZE

7/8

Rákkonjárga


7/8

Rákkonjárga
Searbbaidèohkat

ZF

9/10/11/12

Olggut Corgas

Nordkinnhalvøya

9

Corgasnjárga / Nordkinnhalvøya

       

10

Deanodat / Vestertana

       

11

Buolbmát / Polmak

       

12

Leavvajohka / Levajok

Karasjok.

ZG

13

Siskkit Corgas ja Lágesduottar

Ifjordfjellet

13

Siskkit Corgas ja Lágesduottar /Ifjordfjellet

ZH

14

Spierttanjárga

Sværholthalvøya

14

Spierttanjárga / Sværholthalvøya

ZJ

14A

Spierttagáisá

 

14A

Spierttagáisá

ZK

15

Máhkarávju ja Stiikonjárga

Magerøya med Stikkelsvågsneset

15

Máhkarávju ja Stiikonjárga /
Magerøya med Stikkelsvågsneset

ZL

16A

16A

16A

16A

Skáiddeduottar, Márrenjárga, Skuohtanjárga

ZM

16B

16B

16B

16B

Boaloknjárga, Jáhkenjárga, Rávdol

ZN

16C

16C

16C

16C

Láhtin, Vuorji, Njeaiddán

17/18

Kárášjoga oktasašguohtun-

Karasjok
fellesbeite

17

Kárášjoga gi¹¹a- ja èakèaorohat /
Karasjok vår- og høstbeite



eatnamat


18

Káráºjoga dálveorohat /
Karasjok vinterbeite

OARJE-FINNMÁRKU/VEST-FINNMARK

Dist. kode

Dist. nummer

Samisk navn

Norsk navn

Nr.

Samisk navn / Norsk navn

YA

19

Sállan

Sørøya

19

Sállan / Sørøya

YB

20

Fálá

Kvaløya

20

Fálá / Kvaløya

YC

21

Gearretnjárga

 

21

Gearretnjárga

YD

22

Fiettar

 

22

Fiettar

YE

23

Seainnus/
Návggastat


23

Seainnus / Návggastat

YF

24A

Oarje-Sievju

Seiland Vest

24A

Oarje-Sievju / Seiland Vest

YG

24B

Nuorta-Sievju

Seiland øst

24B

Nuorta-Sievju / Seiland Øst

YH

25

Stierdná

Stjernøya

25

Stierdná / Stjernøya

YI

41

Beaskádas

 

41

Beaskáðas

YJ

26

Lákkonjárga

 

26

Lákkonjárga

YK

27

Joahkonjárga

 

27

Joahkonjárga

YL

28

Cuokcavuotna

Bergsfjord

28

Cuokcavuotna / Bergsfjord

YM

29

Seakkesnjárga ja Sildá

Frakfjord med Silda

29

Seakkesnjárga ja Sildá /
Frakfjord med Silda

YN

32

Silvvetnjárga

 

32

Silvvetnjárga

YP

33

Spalca

 

33

Spalca

YR

34

Abborašša

 

34

Abborašša

YS

35A

Fávrrosorda

 

35A

Fávrrosorda

YT

36

Cohkolat ja Biertavárri

 

36

Cohkolat ja Biertavárri

YU

37

Skárfvággi

 

37

Skárfvággi

YV

38

Ulisuolu

Uløy

38

Ulisuolu / Uløy

YW

39

Ardni ja Gávvir

Arnøy/Kågen

39

Ardni ja Gávvir / Arnøy/Kågen

YX

40

Orda

 

40

Orda

YY

35B

Beahcegealli

 

35B

Beahcegealli

30/31

Guovdageainnu oktasaºguohtun-
eatnamat

Kautokeino fellesbeite

30

Guovdageainnu gi¹¹a- ja èakèaorohat /
Kautokeino vår- og høstbeite

       

31

Guovdageainnu dálveorohat /
Kautokeino vinterbeite

TROMSA/TROMS

Dist. kode

Dist. nummer

Samisk navn

Norsk navn

Nr.

Samisk navn / Norsk navn

XA

34

Iinnasuolu

Kanstadfjord/
Vestre Hinnøy

34

Iinnasuolu /
Kanstadfjord/Vestre Hinnøy

XD

36

Dielddasuolu

Tjeldøy

36

Dielddasuolu / Tjeldøy

XE

23

 

Kongsvikdalen

23

Kongsvikdalen

XG

22

Roabat

Grovfjord

22

Roabat / Grovfjord

XH

16

Oarje-Sáddá

Sør-Senja

16

Oarje-Sá¼¼á / Sør-Senja

XI

30

 

Fagerfjell

30

Fagerfjell

XJ

15

Nuorta-Sá¼¼á

Nord-Senja

15

Nuorta-Sá¼¼á / Nord-Senja

XK

14

Sállir

Kvaløya

14

Sállir / Kvaløya

XL

12

Ráneš

Ringvassøya

12

Ráneš / Ringvassøya

XM

11

Ráidná

Reinøya

11

Ráidná / Reinøya

XN

13

Ruobbá

Rebbenesøya

13

Ruobbá / Rebbenesøya

XP

10

Várdná

Vannøya

10

Várdná / Vannøya

XR 1

33

Ittunjárga

Rendalen

33

Ittunjárga / Rendalen

XS

29

Uhcanjárga

Altevatn

29

Uhcanjárga / Altevatn

XT 1

19/32

Láhku

Lakselvdalen

19

Láhku / Lakselvdalen

   

Vuoºvággi

Lyngsdalen

32

Vuoºvággi / Lyngsdalen

XU

17/18

Stuoranjárga

Tromsdalen

17

Tromsdalen



Nieidavuovdi

Andersdalen - Stormheimen

18

Nieidavuovdi/Andersdalen - Stormheimen

XV

26

Dápmotvuovdi ja Rosto

Tamok/Rosta

26

Dápmotvuovdi ja Rosto/
Tamok/Rosta

XW

24

Nuortanjárga

Helligskogen

24

Nuortanjárga / Helligskogen

XX

27

Meavki

Mauken

27

Meavki / Mauken

XY

28

Dieváidvuovdi

Dividalen

28

Dieváidvuovdi / Dividalen

XZ

20

Stállonjárga

Hjerttinden

20

Stállonjárga / Hjerttinden

21

Gielas

 

21

Gielas

1 Distriktet brukes som sommerbeite for rein med vinterbeite i Vest-Finnmark.

NORDLÁNDA/NORDLAANDEN/NORDLAND

Dist. kode

Dist. nummer

Samisk navn

Norsk navn

Nr.

Samisk navn / Norsk navn

WA

18

Voengelh- Njaarke

Kappfjell/Bindal/ Kolbotn

18

Voengelh-Njaarke /Kappfjell/Bindal/Kolbotn

WB

16/17


Brønnøy/Kvitfjell

16/17

Brønnøy/Kvitfjell

WD

19

Byrkije

Børgefjell

19

Byrkije / Børgefjell

WE

20

Aarborte

Hattfjelldal

20

Aarborte / Hattfjelldal

WF

21

 

Røssåga

21

Røssåga

WG

22

Pruvresen Åelkie

Brurskanken

22

Pruvresen Åelkie / Brurskanken

WH

23

 

Toven

23

Toven

WJ

24

Tjitje Åabpah

Syv Søstre

24

Tjitje Åabpah / Syv Søstre

WK

25/26

Hierkiealma

Hestmannen/

25

Hierkiealma / Hestmannen

     

Strandtindene

26

Strandtindene

WL

27

 

Ildgruben

27

Ildgruben

  28-30   Saltfjellet    

WP

31


Balvatn

31

Balvatn

WR

32/33


Storskog/

32

Storskog

     

Sjunkfjell

33

Sjunkfjell

WS

34/35

 

Skotstind/

35

Skotstind

     

Vinkfjell

34

Vinkfjell

WT

36/37

 

Hamarøy/

37

Hamarøy

     

Mørkvatn

36

Mørkvatn

WU

38

 

Hellemo

38

Hellemo

WX

39

 

Frostisen

39

Frostisen

WZ

40

 

Skjomen

40

Skjomen

NOERHTE-TRØNDELAGEN/NORD-TRøNDELAG

Dist. kode

Dist. nummer

Samisk navn

Norsk navn

VA

7

Gasken-Laante

Færen

VF

8

Skæhkere

Skjækerfjell

VG

9

Låarte

Luru

VJ

10

Luvlie-Njåavmesje

Østre-Namdal (se beskrivelse komm. web)

VM

11

Åarjel-Njaarke

Vestre-Namdal

VR

6

Fovsen-Njaarke

Fosen

ÅARJEL-TRØNDELAGEN/HEDEMARKEN /SøR-TRøNDELAG/HEDMARK

Reinbeitedistrikt.

Dist. kode

Dist. nummer

Samisk navn

Norsk navn

UW

3

Svahke

Elgå

UX

2

Gåebrie

Riast/Hylling

UZ

1

Saanti

Essand

UY

4


Femund

Område der det drives reindrift i hht. Lov av 21. desember 1984 nr. 101.

Kode

Samisk navn

Norsk navn

 


Trollheimen

Tamreinlag.

Kode

Samisk navn

Norsk navn

ØA


Lom Tamreinlag

ØB


Vågå Tamreinlag

ØC


Fram Reinslag

ØE


Filefjell Reinlag

E1

 

Filefjell Reinlag, sommerbeite

E2

 

Filefjell Reinlag, vinterbeite